طرز تهیه کیک تولد تک شاخ

کیک تولد تک شاخ یک کیک فوق‌العاده جذاب است که با آن می‌توانید فرزندتان و دوستانش را حسابی سوپرایز کنید. کافی است مرحله به مرحله با ما پیش بروید تا این کیک هیجان‌انگیز را درست مثل یک قناد حرفه‌ای درست کنید. همراه ما باشید.

آرد دو پیمانه تخم مرغ پنج عدد شیر سه‌ چهارم پیمانه شکریک‌ ونیم پیمانه روغن جامد گیاهی یک‌ چهارم پیمانه کره 120 گرم پودر وانیل دو قاشق چای‌خوری پودر بادام دو قاشق چای‌خوری بکینگ پودردو قاشق چای‌خوری نمک یک‌ چهارم قاشق چای‌خوری ترافل رنگی یک‌ چهارم پیمانه

مرحله اول

فر را روی درجه 350 درجه فارنهایت قرار دهید. سه قالب گرد کیک هم‌اندازه انتخاب کنید. کف قالب‌ها را روغن بمالید.

مرحله دوم

آرد، بکینگ پودر و نمک را داخل یک کاسه مخلوط کنید.

مرحله سوم

کره، روغن و شکر را در کاسه‌ای دیگر با هم‌زن مخلوط کنید تا روشن و پف‌کرده شود.

مرحله چهارم

تخم‌مرغ‌ها را طی چند مرحله به مواد قبل اضافه کنید و با دور تند هم‌زن مخلوط کنید.

مرحله پنجم

پودر وانیل و شیر بادام را اضافه کنید.

مرحله ششم

مخلوط آرد، نمک و بکینگ پودر را به کاسه اضافه کنید . بعد از هم زدن با دور کند، شیر را کم‌کم اضافه کنید. مایه کیک تقریبا آماده است. حالا ترافل‌های رنگی را اضافه کنید.

مرحله هفتم

خمیر کیک را به طور مساوی در سه قالب بریزید و قالب‌ها را به مدت 30 دقیقه در فر بگذارید. کیک‌ها را پس از آماده شدن از قالب خارج کنید و اجازه دهید سرد شوند.

مرحله هشتم

قیف قنادی را با خامه قنادی پر کنید و هر لایه از کیک را به کمک قیف خامه قنادی بزنید و به کمک لیسک خامه را یکدست و صاف کنید. سپس سه طبقه را روی هم قرار دهید و دور تا دور کیک را به همان صورت خامه بزنید.

مرحله نهم

خامه قنادی کاله را با تک تک رنگ‌ها مخلوط کنید و با قرار دادن ماسوره ته قیف رو و قسمتی از کنار کیک را خامه رنگی ماسوره کنید. خامه‌ای که با رنگ مشکی هم مخلوط کردید داخل یک قیف بریزید و با قرار دادن ماسوره ریز سر قیف شکل چشم اسب شاخ دار را کنار کیک بکشید.

مرحله دهم

خمیر فوندانت را به کمک وردنه مثل یک مخروط در بیاورید که به قطرش اضافه می‌شود. حالا یه کمک یک نی یا یک لوله بلند خمیر را دور تا دور نی یا لوله بپیچید. دور تا دور شاخ را پودر رنگ خوراکی طلایی بزنید و روی کیک قرار دهید. با بقیه فوندانت هم مثل شکل گوش درست کنید.

مرحله یازدهم

شاخ را در وسط کیک و گوش‌ها را کنار شاخ قرار دهید. کیک تولد شاخ‌دار آماده است آن را داخل یخچال قرار دهید تا آماده سرو شود.

علاوه بر کیک تولد تک شاخ، شما به راحتی می‌توانید یک کیک تولد مدرن و خوشگل در خانه درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *