ماکارون دارچینی به روش فرانسوی‌ها

یک فنجان چای گرم، هوایی نیمه ابری، لباس آستین بلند خردلی رنگ و شیرینی ماکارون لطیف که رویش را پودر دارچین پوشانده، می‌تواند قاب پاییزی فوق‌العاده‌‌ای را بسازد. حالا که ابرها آسمان را پوشانده‌اند و لباس آستین بلندتان را به تن کرده‌اید، با ما همراه شوید و شیرینی ماکارون دارچینی را آماده کنید و تا آماده شدنش چای را هم بار بگذارید. می‌بینید؟ همه چیز برای پاییزی شدن آماده است!

طرز تهیه شیرینی ماکارون دارچینی

تخم مرغ بزرگ چهار عدد بادام آسیاب شده یک و نیم پیمانه شکر قنادی یک و یک چهارم فنجان پودر دارچین یک و نیم قاشق چای‌خوری شکرسه چهارم فنجان

مرحله اول

تخم مرغ‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط برسند. بادام آسیاب شده را با شکر قنادی و دارچین مخلوط کنید.

مرحله دوم

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سفیده تخم‌مرغ را با همزن بزنید تا سفید شود و پف کند. سپس شکر را قاشق به قاشق به آن اضافه کنید و هم بزنید تا سفید حالت پفکی به خود بگیرد. مخلوط آرد بادام را به سفیده اضافه کرده و به آرامی هم بزنید.

مرحله سوم

روی سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. موادی که آماده کرده‌اید را داخل قیف بریزید و با قیف دایره‌هایی را به قطر حدود سه  سانتی‌متر روی کاغذ بریزید. بین هر دایره با دایره بعدی کمی فاصله بگذارید تا ماکارون‌ها امکان پف کردن داشته باشند.

مرحله چهارم

ماکارون‌ها را حدود نیم ساعت در سینی رها کنید تا در دمای محیط بمانند. سپس سینی را برای ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید و سپس آن را بیرون آورده و در جهت عکس بار دیگر در فر بگذارید. ۱۰ دقیقه بعد از تغییر دادن جهت سینی، ماکارون‌های شما آماده خواهند بود. آنها را از فر بیرون بیاورید و بعد از خنک شدن، از سینی جدا کنید.

مرحله پنجم

در یک کاسه خامه ترش یا پنیر خامه‌ای بدون نمک را همراه با کره و وانیل بزنید تا حالت کرمی به خود بگیرند. وانیل و دارچین را هم به آنها اضافه کنید و این کرم را برای ۱۰ دقیقه در یخچال بگذارید.

مرحله ششم

روی هر طرف ماکاون‌ها کمی از کرمی که تهیه کرده‌اید بریزید و دو طرف را به هم بچسانید. وقتی ماکارون‌ها آماده شدند، رویشان کمی پودر دارچین الک کنید و نیم ساعت آنها را در یخچال قرار دهید تا فورم خود را حفظ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *