طرز تهیه کیک کاراملی اوکراینی

احتمالا نام کیک کاراملی اوکراینی تابه‌حال به گوشتان نخورده‌است، اما باید بدانید که از امتحان کردن این کیک شش لایه پر طعم و رنگ پشیمان نخواهید شد. کیک کاراملی اوکراینی را به خاطر رنگ کاراملی جذاب آن به کیک طلا هم می‌شناسند. این کیک پر از مواد خوشمزه است و محبوبیت زیادی دارد. از متن طولانی پایین نترسید. مطمئن باشید که به زحمتش می‌ارزد و با اولین لقمه خستگی از تنتان بیرون می‌رود.


مواد لازم برای تهیه کیک کارملی اوکراینی

تخم‌ مرغ نه عدد، آرد سفید دو لیوان (250 گرم)، آرد بادام یک لیوان (100 گرم)، شکرسه‌چهارم لیوان (150 گرم)، عسل نصف لیوان، پودر وانیل یک قاشق چای‌خوری ، بیکینگ پودریک قاشق چای‌خوری ، گردو (خردشده)یک لیوان (125 گرم)

مرحله اول

فر را روی 350 درجه فارنهایت قرار دهید تا گرم شود.

سه قالب کیک گرد هم شکل انتخاب کنید. کف قالب‌ها را کمی چرب کنید یا در آن‌ها کاغذ روغنی قرار دهید.

مرحله دوم

تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه بشکنید، با دور تند هم‌زن به بزنید تا رنگ روشنی پیدا کنند و حالت پف‌کرده به خود بگیرند.

مرحله سوم

شکر و پودر وانیل را به تخم‌مرغ‌ها اضافه کنید. مواد را حدود چهار دقیقه با دور تند هم‌زن با هم مخلوط کنید.
عسل را به مخلوط اضافه کرده و با هم زن یک دقیقه هم بزنید.

مرحله چهارم

در کاسه‌ای دیگر، آرد سفید، آرد بادام و بکینگ پودر را مخلوط کنید و از صافی بگذرانید. گردوهای خرد شده (یک لیوان) را به مخلوط آرد اضافه کنید.

مرحله پنجم

مخلوط آرد و گردو را به آرامی به مخلوط قبلی (تخم‌مرغ، شکر، پودر وانیل و عسل) اضافه کنید. آن را آرام و با هم زن دستی هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله ششم

مایع کیک را به طور مساوی در سه قالب بریزید و در فر قرار دهید. اجازه دهید حدود 25 الی 30 دقیقه بپزد. کیک‌ها را از فر خارج کنید و بگذارید قالب‌ها پنج دقیقه خنک شوند.

مرحله هفتم

کیک‌ها را از قالب خارج کنید و اجازه دهید تا کاملا خنک شوند. سپس هر کیک را با چاقویی پهن و بلند به صورت افقی برش دهید تا دو لایه شود. اکنون شش لایه کیک اسفنجی دارید.

مرحله هشتم

مواد سیروپ را در یک کاسه مخلوط کنید. سیروپ کیک کاراملی آماده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *