کیک وانیلی با روکش ماست یونانی

هیچ چیز جذاب‌تر و هیجان انگیزتر از پختن یک کیک خانگی خوش طعم نیست. کیک وانیلی یکی از پرطرفدارترین و در عین حال ساده‌ترین کیک‌هایی است که می‌توانید در منزل تهیه کنید. قبلا هم طرز تهیه کیک خامه وانیلی را آموزش داده‌ایم، با کمی خلاقیت و بازی با طعم‌ها می‌توانید از این کیک ترکیب خاصی به وجود آورید. در ادامه همراه ما باشید تا دستور پخت کیک وانیلی با روکش ماست را با هم یاد بگیریم.

آرد سفید سه پیمانه سرپر، شکریک پیمانه ، بیکینگ پودرنصف قاشق چای‌خوری، نمک سه چهارم قاشق چای‌خوری، تخم مرغ بزرگ چهار عدد، روغن مایع سه چهارم پیمانه ، شیر پاستوریزه یک پیمانه ، پودر وانیل، یک قاشق چای‌ خوری


طرز تهیه کیک وانیلی با روکش ماست یونانی

مرحله اول

ابتدا و قبل از هر چیز قالب کمربندی کیک خود را با کمی روغن چرب کنید و ظرف خود را کنار بگذارید.

مرحله دوم

حالا نوبت مخلوط کردن آرد سفید، شکر و نمک است. این مواد را با چنگال و به سمت حرکت عقربه‌های ساعت خوب هم بزنید و مخلوط کنید.

مرحله سوم

بعد از مخلوط شدن آرد و شکر و نمک، حالا وقتش رسیده که هر 4 تخم مرغ را به همراه یک لیوان شیر و وانیل به مواد اضافه کنید. حالا با یک چنگال مواد را به آرامی هم بزنید و سپس به کمک همزن برقی مایع کیک را به صورت یک دست و هم زده دربیاورید.

مرحله چهارم

حالا مایع کیک را درقالب‌های کمربندی شکل پهن کنید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه در دمای 350 درجه فارنهایت خوب بپزد. پس از پخته شدن کیک اسفنجی بین 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا کیک خنک شود. بعد از آن کیک را از قالب در بیاورید.

مرحله پنجم

حالا نوبت هیجان‌انگیز ترین قسمت ماجرا یعنی تهیه سس ماست یونانی است. در این مرحله کره‌ها را به همراه ماست یونانی به کمک همزن خوب مخلوط کنید و در حین همزدن پودر قند را آرام آرام به مواد اضافه کنید.

مرحله ششم

زمانیکه سس ماست به قدر کافی به غلظت رسید، به کمک پشت قاشق و به صورت لایه لایه سس ماست را به روی لایه اولی کیک اسفنجی اضافه کنید و پس از گذاشتن لایه دوم کیک تمام سطح کیک اسفنجی را با سس ماست به خوبی پوشش دهید. به همین راحتی کیک وانیلی با سس ماست آماده شد. در این مرحله تنها کافی است با کمک میوه‌های فصل، شکلات و پودر شیبابا کیک وانیلی را به سلیقه خود تزئین کنید.

نکاتی که برای پخت حرفه‌ای یک کیک خانگی باید مدنظر داشته باشید.

  • قبل از درآوردن کیک وانیلی از فر حتما با استفاده از یک چنگال از مغز پخت شدن کیک خیال خود را راحت کنید.
  • در مراحل ابتدایی پخت کیک حتما این نکته را در نظر داشته باشید که آرد سفید باید الک شده باشد.
  • به هیچ عنوان سس ماست را به روی کیک داغ اضافه نکنید چرا که این عمل موجب می‌شود تمام سس یه کیک اسفنجی داغ جذب شود و طعم دلخواه را به وجود نیاورد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *