گروه کافی شاپ‌های زنجیره‌ای هُنُنُی دونات
تمامی حقوق سایت محفوظ است.

کافی شاپ عرضه کننده دونات

تاریخچه دونات

دونات یک شیرینی خوشمزه و گرد است که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد و از شیرینی‌های محبوب به‌شمار می‌آید و بیشتر وقت‌ها با نوشیدنی در میان وعده‌ها آن را میل می‌کنند. این شیرینی خوشمزه از سرخ کردن خمیری خاص در روغن به‌وجود می‌آید و خرید دونات در اکثر کشورها به عادت روزانه و یک وعده غذایی تبدیل شده است .

دونات اولین بار در قرن ۱۹ توسط مهاجران هلندی در آمریکا پخته شده‌است اما روایت دیگری نیز وجود دارد که یک قناد جوان ۱۶ ساله آمریکایی، ادعا کرده‌است که دونات حلقه ای شکل را در سال ۱۸۴۷ میلادی روی عرشه یک کشتی تجاری پخته‌ است.
او گفته‌است که برای پخت دونات از تکنیک‌هایی که مادر او به او آموخته استفاده کرده و برای سوراخ مرکزی دونات از قلع جعبه کشتی استفاده کرده‌ است و این گونه می‌گویند که برای ادویه و طعم دونات از جوز، دارچین، فندق یا گردو و پوست گردو استفاده کرده‌ است.

همچنین محبوبیت شیرینی دونات در آمریکا آنقدر زیاد است که اولین جمعه ماه ژوئن را روز جهانی دونات نامیده‌اند.

تفاوت دونات و پیراشکی سنتی

گرچه در ظاهر دونات و پیراشکی بیشتر با ظاهری حلقوی شکل پخت میشوند و از این نظر با هم شباهت دارند اما در باطن تفاوت های با هم دارند که میتوان دونات را شیرینی بسیار مغزی تر ، سالم تر و خوشمزه تر نسبت به پیراشکی دانست .
پیراشکی قدمتی بیشتر در ایران دارد و تقریبا به دهه 1320 بر میگردد و بعدها با پخش شدن این محصول در کل ایران دستور پخت آن نیز دستخوش تغییراتی شده و در هر جایی به روشی آن را آماده میکنند .
اولین و بارزترین تفاوت دونات و پیراشکی جذب روغن بین این دو شیرینیست که دونات جذب روغن بسیار پایین تری نسبت به پیراشکی دارد و در اولین مقایسه این دو شیرینی به راحتی قابل مشاهده هست و حتی بافت دونات به حدی لطیف است که همان چربی اندک را هم متوجه نخواهید شد .
تفاوت بعدی بین این دو شیرینی در مواد استفاده شده در پخت آنهاست که باعث شده دونات از نظر غذایی به شیرینی سالم و مغزی و حتی جایگزین وعده صبحانه نیز ، تبدیل شود. در پخت پیراشکی از آرد سفید استفاده میشود که ارزش غذایی بالایی ندارد اما برای تهیه دونات از موادی مغزی مانند شیر ، ماست ، تخم مرغ و حتی آرد غنی شده استفاده شده که بسیار برای سلامتی مفید و از این رو دارای پروتئین نیز میباشد .

هُنُنُی دونات

با توجه به تنوع زیاد این محصول و در بر گرفتن ذائقه های مختلف این شیرینی بزرگ و کوچک نمی شناسد و تقریباً همه سنی با هر ذائقه ای را پوشش می دهد.این مسئله ما را بر آن داشت تا دونات با کیفیت جهانی در کنار انواع نوشیدنی گرم، دسرهای خاص، آبمیوه ها در قالب یک کافی شاپ زنجیره ای ارائه دهیم.
کافی شاپ های زنجیره ای هُنُنُی دونات به گونه ای طراحی شده اند که مکانی شاد و آرامش بخش و مفرح را برای حضور خانواده ها و فرزندانشان، قرارهای دوستانه و زوج های جوان فراهم می کند . کافی شاپ های زنجیره ای هُنُنُی دونات فقط دونات نیست ما با ارائه کامل ترین منو کافی شاپی در کشور با محصولات متنوعی ائم از انواع دونات های تزئین شده با شکلات و میوه های تازه ، برلینر ها، انواع شیک ها ، دسر ها و اسموتی ها و همچنین انواع آبمیوه های طبیعی و نوشیدنی های سرد و گرم که تمامی سلیقه ها و ذائقه ها را پوشش میدهد ، آماده خدمت رسانی و فراهم ساختن اوقاتی خوش برای شما عزیزان هستیم .
هم اکنون میتوانید با مشاهده منو کافی شاپ و خرید دونات از کافی شاپ های هننی دونات لحظات شیرینی برای دوستان خود رقم بزنید .

لطفا رمز عبور جدید را وارد کنید