گروه کافی شاپ‌های زنجیره‌ای هُنُنُی دونات
تمامی حقوق سایت محفوظ است.
بهترین سرمایه گذاری

بهترین سرمایه گذاری در ایران کدام است ؟

سرمایه گذاری
بهترین سرمایه گذاری در ایران

در این مقاله قصد داریم در کنار تعریف و بیان اهمیت سرمایه گذاری شما را با یکی از بهترین سرمایه گذاری ها آشنا کنیم که در موارد مشابه برای یک سرمایه گذار میتواند بهترین سرمایه گذاری با راه اندازی یک کسب و کار و همچنین کارآفرینی در کنار آن باشد . بنابراین در کنار شرح این مطلب میخواهیم شما را با اخذ نمایندگی هننی دونات آشنا کنیم که در کنار سرمایه گذاری با هزینه ای نسبتا مناسب میتواند برای سرمایه گذار سوددهی بالایی را نیز داشته باشد .

سرمایه گذاری چیست ؟

سرمایه‌گذاری در واقع تخصیص دادن منابع مالی به یک تا چند دارایی و یا یک کسب و کار است که از آن انتظار می‌رود در آینده برای ما بازدهی و سوددهی نیز داشته باشد .

زمانی که صحبت از سرمایه گذاری می‌شود اکثر افراد به خرید مسکن ، زمین ، خودرو ، طلا و یا بازار ارز و بورس فکر می‌کنند که انتظار می‌رود با افزایش قیمت هر کدام از آنها ، سرمایه‌ اولیه افزایش یابد و در نهایت ارزش سرمایه نیز حفظ گردد .

البته در تمامی سرمایه‌گذاری‌ها که با هدف به دست آوردن سود در آینده انجام می‌شود باید مقداری ریسک هم در کنار آن قرار داد و در نظر داشته باشیم در صورتی که محل سرمایه‌گذاری را درست انتخاب نکرده‌ایم و یا از مشورت کافی بهره نبرده ایم ممکن است سرمایه‌ از میزان اولیه‌ی خود کاهش یابد و ما متضرر شویم .

چرا باید سرمایه گذاری کنیم ؟

همه‌ی ما در هر حال به فکر تامین آسایش و آرامش برای عزیزانمان هستیم و قصد داریم در آینده به اهدافمان برسیم . پس در نهایت به خرید ملک ، خودرو ، نگهداری ارزش پول با خرید طلا و یا سرمایه گذاری با روش‌های مختلف فکر میکنیم .

بنابراین برای دستیابی به اهدافمان باید برنامه‌ی مطمئن داشته باشیم که در کنار تامین مالی بتوانیم ارزش پول خود را نیز در آینده حفظ کنیم .

بهترین سرمایه گذاری

1- سرمایه‌گذاری که با آن بتوانیم به اهداف مالی خود برسیم .

بدون شک باید برای بدست آوردن سود از سرمایه گذاری و یا بدست آوردن سایر اهدافمان از آن ، باید سرمایه گذاری هدفمندی را در نظر بگیریم که در کنار آینده نگری بتوانند آورده ای هم در طول رسیدن به اهداف برایمان داشته باشد و علاوه بر حفظ ارزش دارایی اولیه خودمان به آن اضافه کنیم و یا اهداف کوچکتری که در کنار آن داشته ایم را مانند خرید خودرو ، خرید مسکن ، لوازم منزل و … برآورده کند .

2- با سرمایه گذاری از تورم در امان بمانیم .

سرمایه گذاری درست نه تنها میتواند اززش پول ما را در شرایط تورمی حفظ کند بلکه میتواند به آن نیز اضافه کند . مثلا سرمایه گذاری در بازار ملک به این شکل است که اگر مثلا سال 1380 20 میلیون تومان پول در حساب خود داشتیم و میتوانستیم یک خانه 100 متری را با 20 میلیون تومان بخریم ، با نگهداری آن تا سال 1400 با توجه ارزشمند تر شدن زمین آن و امکان ساخت آپارتمان و تعداد واحد های بیشتر از ملک سابق ، میتوانیم آن را به مبلغ 8 تا 10 میلیارد بفروشیم و به جای 20 میلیون تومان اکنون 10 میلیارد سرمایه داریم و از آن سرمایه گذاری سود قابل توجهی را کسب کرده ایم و حالا میتوانیم با آن یک ملک جدید بخریم .

3-سرمایه گذاری باعث میشود در دوران بازنشستگی دغدغه نداشته باشیم .

با توجه به اینکه در دوران بازنشستگی همگی نیاز به استراحت و دور شدن از مشغله کاری و لذت بردن از زندگی را داریم سرمایه گذاری در دوران جوانی و یا حتی اختصاص دارایی بدست آمده از آن دوران ، یک سرمایه گذاری مطمئن میتواند در کنار ایجاد در آمد در این دوران و حفظ ارزش داراییمان ، از کنار خانواده بودن لذت نیز ببریم .

انواع سرمایه گذاری در ایران کدامند

سرمایه گذاری در زمین و مسکن

سرمایه گذاری در این بازار نیاز به دارایی چند میلیاردی دارد و در صورتی که قصد سرمایه گذاری در این بازار را داشته باشیم باید درآمدی بالا برای ساخت و گذران زندگی خود داشته باشیم و یا آورده نقدی ابتدایی مان بسیار زیاد باشد .

سرمایه گذاری در بورس

خرید و فروش سهام و سرمایه گذاری در بورس یکی از پر ریسک تریم سرمایه گذاری ها در عین سود آور بودن آن است و میتواند در کوتاه مدت بازدهی بسیار خوبی نیز داشته باشد اما در کنار این لذت باید ریسک بالایی را در نظر بگیریم و با توجه به سال 98 در ایران میتواند این بازار تمام سرمایه مردم را از بین ببرد و یا به نصب ارزش اولیه تبدیل کند . البته برای ورود به هر بازاری باید دانش کار در آن را داشته باشیم و با علم به این بازار میتوانیم سود بالایی را از آن ببریم اما باید مداوم گوش به زنگ باشیم و یا از مشاوران و کارگزاری ها و صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنیم که عمدتا نیاز به سرمایه گذاری بالای یک میلیارد تومان دارد و از سود خود نیز باید بخشی را بابت کارمزد به آنها پرداخت کنیم .

خرید طلا

بر خلاف سرمایه گذاری در بازارهای  زمین و مسکن ، بورس و یا … سرمایه گذاری در این بازار میتواند با هزینه ای بسیار پایین  و یا حتی بدون دانش نیز شروع شود و با بالا پایین شدن قیمت طلا خرید فروش های خورد و یا با دانش از آن تا کلان را انجام دهیم . قیمت طلا عمدتا وابسته به قیمت جهانی و نرخ ارز در حال جابجایی است و باید برای نگهداری از آن باید امنیت آن را نیز حفظ کنیم و ریسک نگهداری طلا را نیز بپذیریم .

سرمایه گذاری در ارز های خارجی

بازار ارز نیز بسیار پر ریسک و پر نوسان برای سرمایه گذاریست و از روابط اقتصادی ، سیاست های دولتی ، سیاست های بانک مرکزی و … متاثر است و در مواقعی ممکن است خرید و فروش ارز های رایج مانند دلار و یورو با محدودیت هایی نیز روبروگردد .

خرید خودرو

متاسفانه خودرو نیز در دسته کالاهای سرمایه ای قرار میگیرد و عواملی همچون محدودیت در عرضه ، هزینه های نگهداری ، هزینه های تعمیرات ، بیمه و عوارض ، تکنولوژی ساخت و … بر آن تاثیر گذار است و محل نگهداری آن اولین دغدغه در سرمایه گذاری و خرید خودرو میباشد . 

سرمایه گذاری در کسب و کار

در دنیای امروزی و با گسترش کسب و کارها مفاهیم جدیدی از سرمایه گذاری معرفی میشوند و از مهمترین آنها میتوان به سرمایه گذاری در کسب و کار اشاره کرد .

از راه اندازی و استارت هر نوع کسب و کاری چالش های متفاوتی پیش روی سرمایه گذاران قرار دارد اما با استفاده از دانش مناسب این مدل از سرمایه گذاری میتواند علاوه بر اینکه بر حفظ ارزش سرمایه اولیه ما تاثیر مستقیم بگذارد ، با کسب درآمد از آن میتوانیم به نیاز ها و اهدافمان نیز در کنار سرمایه گذاری در کسب و کار برسیم . همچنین میتوان با اضافه کردن به سرمایه در گردش به گسترش کسب و کار نیز فکر کنیم و به افزایش درآمد و سرمایه خود فکر کنیم .

سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا

ابتدا اشاره ای میکنیم به صنعت سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا که به تازگی در دنیا در حال گسترش است که برای کارآفرینی و ظهور استارت آپ ها بسیار مهم میباشد و در برگیرنده ویژگی های زیر است:

قوانین بهتر و راحت تری برای کارآفرینان 

بدون محدودیت برای ثبت ایده در کسب و کار

سرعت بالا در جذب منابع مالی

متقاعد کردن راحت شرکت های سرمایه گذار در زمینه ایده های جدید

حمایت قانونی از کارآفرینان

در این اکوسیستم، شبکه ای پیوسته از سرمایه گذاران و کار آفرینان ایجاد شده است که از قواعد و قوانین مکتوب برای برقراری ارتباط مطمئن و امن سرمایه گذار با کار آفرین استفاده می کنند و دارای مراحل مختلف سرمایه گذاری در کسب و کارهای تازه تاسیس می باشند.

یک کسب و کار نوپا (استارتاپ) می تواند در روز های آغازین خود، مسیر مشخصی را برای جذب سرمایه تعریف نماید و کاملا بدیهی است که یک کسب و کار نوپا در همان آغاز کار به فکر جذب سرمایه گذار می باشد.

انواع مختلف سرمایه گذار از “سرمایه مرحله کشت ایده” تا شرکت های سرمایه گذاری همواره در کنار کسب و کار نوپا قرار دارند و در این مسیر، آن را با پشتیبانی های مالی و مدیریتی خود حمایت می نمایند.

در کنار تمامی مشکلات از ریسک گرفته تا عدم بازدهی و یا عدم شفافیت در بعضی از سرمایه گذاری ها، با حضور سرمایه گذار در کسب و کار و یا مدیریت آن و شفافیت مالی سرمایه گذاری میتواند حس امنیت بیشتری را برای او داشته باشد و همچنین شخص میتواند برای سود دهی بیشتر آن سرمایه گذاری تلاش بیشتری کند . 

کجا سرمایه گذاری کنم ؟

با وجود تمامی بازارهای مالی که امکان سرمایه گذاری را میدهد ، سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری کم ریسک ، سرمایه گذاری پر سود و مطمئنی هستند و در صورت اینکه شفافیت مالی را همراه داشته باشد میتواند حس امنیت را برای سرمایه گذار ایجاد کند . از مزیت های سرمایه گذاری در کسب و کار میتوان به امکان مدیریت آن کسب و کار اشاره کرد که سرمایه گذار میتواند با وارد کردن ایده های خود به سرمایه گذاری باعث گسترش آن ، سوددهی بیشتر و تامین مالی سرمایه گذار شود .

سرمایه گذاری در صنعت غذایی

سرمایه گذاری در صنعت غذایی که در اینجا منظور راه اندازی رستوران ، فست فود و یا کافی شاپ است یکی از پرسود ترین سرمایه گذاری هاست . در این سرمایه گذاری سرمایه گذار میتواند شخصا و یا شخصی را برای مدیریت آن انتخاب کند . اما با رشد این صنعت و وارد شدن ایده های جدید در قالب فرانچایز در این کسب و کار سرمایه گذار میتواند با بهره بردن از یک سیستم تنها با سرمایه گذاری میتواند شاهد رشد ، سوددهی ، بازگشت سرمایه و درآمدزایی کسب و کارش باشد و این تنها از عهده یک سیستم سازی صحیح بر می آید که امروزه شاهد رشد فرانچایزهایی بسیاری در سطح دنیا هستیم . سرمایه گذاری در این صنعت و سپردن کار به فرانچایز ها میتواند چالش های متفاوتی که پیش روی یک مدیر رستوران ، فست فود و یا کافی شاپ قراردارد را برطرف کند و با حمایت های که از سرمایه گذار میکند میتواند حاشیه امنیت بسیار بالایی را برای سوددهی آن کسب و کار فراهم سازد .

از این رو قصد داریم سرمایه گذاری در کافی شاپ های زنجیره ای هننی دونات را به شما پیشنهاد دهیم که به عنوان تنها فرانچایز ایران در کافی شاپ  ، میتواند با مشاوره ، سیستم سازی دقیق با استاندارد های جهانی و حمایت از سرمایه گذار به رشد کسب و کار او کمک کند .

دلیل این پیشنهاد اطمینان از این سرمایه گذاری ، سیستم سازی دقیق به همراه حمایت هاییست که دفتر مرکزی برند از کافی شاپ های تحت فرانچایز خود انجام میدهدو این حمایت از نمایندگی با تیم پشتیبانی بسیار قوی صورت میگیرد و مدیر آن برند را همیشه در کنار خود میبیند .

سوددهی کافی شاپ

تمامی مدیران رستوران ، فست فود یا کافی شاپ به سوددهی بالای این کسبو  کار واقف و مطلع هستند اما مدیریت آن به تنهایی بخشی از سوددهی و اطمینان از آن است و در واقع سیستم سازی و برنامه ریزی که برند هُنُنُی دونات از نماینده های خود انجام میدهد میتواند این سوددهی را به چند برابر تبدیل کند و باعث بازگشت سرمایه ، سوددهی و رشد آن نیز گردد .

دونات چیست

دونات چیست؟

دونات یک شیرینی خوشمزه و گرد است و بیشتر وقت‌ها با نوشیدنی در میان وعده‌ها آن را میل می‌کنند. کافی شاپ های هُنُنُی دونات عرضه کننده خوشمزه ترین دونات ایران

ادامه مطلب »